Βαθμολογίες Πρωταθλημάτων

add this from HERE!

Κυριακή 6 Μαρτίου 2011

Δούλεψαν για την Επανωμή!

Καμία από τις ομάδες που βρίσκοντα στο κυνήγι της Αναγέννησης Επανωμής δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς και να πλησιάσει τους πρωτοπόρους. Μερικές εξ αυτών εξουδετερώθηκαν, ενώ άλλες γκέλαραν, με αποτέλεσμα να δώσουν μείνουν πίσω στην προσπάθεια για την κατάκτηση της πρώτης θέσης.

Φωκικός και Καλλόνη ήθελαν αμφότερες μόνο την νίκη, για να πλησιάσουν την Αναγέννηση Επανωμής, ωστόσο αλληλοεξουδετερώθηκαν! Μάλιστα ο Φωκικός δεν κατάφερε να πάρει την νίκη ούτε στα τελευταία 25 λεπτά, όταν η Καλλονή έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Βλαστέλλη.

Παρόμοια ήταν τα πράγματα και στο ματς ανάμεσα σε Νίκη Βόλου και Εορδαϊκός. Οι δύο ομάδες με νίκη πλησίαζαν την κορυφή, αλλά το γκολ του Εορδαϊκού στο 84' δεν ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους που είδαν τον Στουρνάρα να ισοφαρίζει στο 92'.

Αλλη μία από τις ομάδες που βρίσκονται στο κυνήγι της Αναγγέννησης Επανωμής δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Η Αναγέννηση Γιαννιτσών γκέλαρε, εντός έδρας μάλιστα, από τον Οδυσσέα Αναγέννησης, με τον οποίο παραχώρησε 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 53' με τον Παναγιωτόπουλο αλλά η χαρά τους κράτησε μόλις ένα λεπτό, καθώς στο 54' ο Τριανατφυλλάκος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Εντός έδρας νίκες με 1-0 πήραν Εθνικός Φιλιππιάδας, Μέγας Αλέξανδρος και Δόξα Κρανούλας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου:

Σάββατο 5/3
Ζάκυνθος - Μακεδονικός: 1-0 (38' Γεωργίου)
Τύρναβος - Αναγέννηση Επανωμής: 1-2 (92' Κοταρέλας - 28' Κανούλας, 93' Τσουκάνης)

Κυριακή 6/3
Φωκικός - Καλλονή: 0-0
Εθνικός Φιλιππιάδας - Ναυπακτιακός: 1-0 (30' Μούτας)
Μέγας Αλέξανδρος - Αετός Σκύδρας: 1-0 (79' Γαϊδαρτζής)
Δόξα Κρανούλας - Πόντιοι Κατερίνης: 1-0 (86' Γιάχος)
Νίκη Βόλου - Εορδαϊκός: 1-1 (90'+2 Στουρναράς - 84' Κάλφας)
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Οδυσσέας Αναγέννησης: 1-1 (53' Παναγιωτόπουλος - 54' Τριανταφυλλάκος)